ریل در سرورها چیست؟

ریل های رک سرور برای نصب سرورها و سایر تجهیزات فناوری اطلاعات به کارآمدترین شکل ممکن طراحی شده اند. ریل ها بسیار نازک هستند و به فضای کمتری نسبت به قفسه نیاز دارند. استفاده از ریل برای نصب تمام تجهیزات سازگار باعث اتلاف فضای کمتر می شود و یک نظم و ترتیب خاصی برای کلیه قطعات سرور و استوریجی و شبکه ای شما می دهد.

آیا برای رک سرور به ریل نیاز دارید؟

سرورهای Rack، که ماهان شبکه ایرانیان در درجه اول آنها را می فروشد، اغلب در رک های سرور نصب می شوند. برای اینکه جادوی سرور در یک رک نصب شود، ابتدا باید روی ریل سرور نصب شود. در این پست وبلاگ، انواع ریل ها را ارائه خواهیم کرد - کشویی  هایی که باید نجوه گارکرد انها را با همدیگر چک کنیم.

 

آیا همه ریل های سرور یکسان هستند؟

این ریل کیت ها استاندارد خاصی بین تولید کنند گان ندارند و هر شرکت تولید کننده سرور برای خورد استاندارد جداگانه ای دارد و برای هیم آنها استاندارد یا قابل تعویض بین تولید کنندگان  سرور یا برندهای مختلف سرور ها و سایر تجهیزات دیتاسنتری نیستند (به عبارت دیگر ریل های Dell در سرور HPE جا نمی شوند). حتی با همان سازنده، ریل ها بین مدل های سرور قابل تعویض نیستند - حتی با سرورهای همان Rack Unit (1U، 2U، و غیره) ما ریل کیت های تک یونیت دو یونست و جتی چهار یونیت هم داریم که برای سرور های اچ پی خاص طراحی شده هست و حتی ریل کیت های یک مدل خاص یک برند با مدل خاصی دیگر همخوانی ندارد و ساپورت نمی شود .

رک سرور چه نام دارد؟

 
رک های سرور گاهی اوقات رک های LAN، رک های شبکه یا اصطلاحات دیگر نامیده می شوند، اما به طور کلی یکسان هستند، محفظه های رک که در آن سیستم های IT حیاتی نصب شده اند. و ما بیشتر انها را بنام رک های سرور میشناسیم ولی کلا تمام فطعات سرور های اچ پی ای را در رک ها نصب میکنم توسط ریل کیت هایی که در این بخش در مورد انها صبحت میکنیم روی رک نصب می گردندو

 

تفاوت سرور معمولی کیسی و رک مونت  چیست؟

  برخلاف سرورهای سنتی که بسیار شبیه به رایانه شخصی هستند، سرور رک گسترده‌تر است. بنابراین بسته به طرح، می توان آن را با استفاده از پیچ های نصب یا ریل در قفسه زک محکم کرد. اگر فقط به تعداد کمی سرور نیاز دارید، به دلیل هزینه های اولیه پایین تر، از نظر اقتصادی بهترین انتخاب هستند. رک های جدید بخاطر اینکه خوابیده هستند یاکتابی هستند بیشتر برای کارهای دیتاسنتر مورد استفاده می گردند. می توان از سرور های رک مونت فضای بسیارکمی را در اتاق سرور مس گیرند و میتوانید از فضای کمتری بیشتر تعداد سرور را همراه ریل کیت استفاده کنید.