قیمت سرور hp

مهم ترین و شناخته شده ترین مورد مهم در ساخت و ایجاد زیرساخت یک سازمان البته در قسمت it خرید سرور اچپی مناسب میباشد و خرید یک سرور مناسب hpe باید قیمت سرور را نیز مدنظر قرار دهید.در مورد خرید سرور مطالب بسیار زیادی هست که بابد گفته شود و ما نیز در دکتر اچپی یکی از قدیمی ترین فروشگاه های فروش سرور اچ پی سعی مکنیم بهترین راهنمایی خرید سرور hp را برای شما داشته باشم. البته میتواتید در قسمت بلاگ سرور اچ پی سایت مقاله ی کاملی در مورد خرید سرور hp مطالعه کنید و در مورد قیمت سرور که یکی از مهم ترین فاکتور های خرید سرور میباشد  در اینجا صحبت خواهیم کرد.ما در هسته ی مرکزی شرکت ماهان شبکه ایرانیان تمام تلاش خود را داریم  بهترین زیر ساخت و شرایط برای فروش قطعات سرور و قیمت سرور hp و خود سرور اچ پی را برای شما داشته باشیم. خرید سرور hp یک امر بسیار مهم و حیاتی هست و تیم فنی و فروش دکتر اچ پی سعی دارد بهترین خدمات در فروش و قیمت  سرور hp را ارائه بدهد‌.خرید سرور و قیمت سرور یکی از مهم ترین مواردی هست که تمام شرکت ها و سازمان های که می خواهند خرید و فروش اینترنتی  سرور داشته باشند مهم هست برای خرید سرور شما انتخاب های بسیار زیادی دارید ولی باید موارد بسیار مهمی را برای خرید سرور در نظر بگیرید خرید سرور برندهای مختلفی دارد که باید از این این برند های که معروف ترین انها سرور اچ پی ای ، سرور سیسکو ، سرور دل و asusسرور  .... میباشد یکی را انتخاب کنید  .میتوانید برای خرید و قیمت سرور hp از بقیه سایت های شرکت های فروشنده سرور نیز استعلام قیمت سرور بگیرید.

قیمت hp

خرید سرور اچ پی و انتخاب مناسب بین قطعات سرور اچ پی و تناسب آن با قیمت سرور اچ پی یکی‌از مشکلات اساسی شرکت هاست آیا خرید سرور اچ پی با چه قیمت سروری برای سازمان مناسب هست یا نه آیا قیمت سرور اچ پی فعلا نیازمندی سازمان ما هست یا نه!؟ آیا خرید dl580 g10 آنهم با این وضعیت اقتصادی به صرفه هست!؟ یا خرید یک عدد سرور dl380 g8 کارکرده مشکلات ما را حل میکند ؟ایا الان خرید سرور با قیمت ۱۰۰میلیون تومانی بهتر هست یا خرید سرور با قیمت ۵۰۰میلیون تومانی؟تمام این سوالات را ما در ماهان شبکه ایرانیان پاسخ خواهیم داد.در مورد سرور اچ پی‌صحبت بسیار می باشد خرید سرور اچ دیدیم از سخت ترین کارها در هر سازمان و شرکت ها هست اگر شما در واحد ای تی یک شرکت در حال کار هستید یا یک مدیر ای تی ارشد بک بانک یا سازمان بزرگ هستید حتما حتما چندین بار چنین مواردی برای شما پیش آمده هست مااینجا هستیم تا در مورد سرور اچ پی  قیمت سرور hp با هم صحبت کنیم

قیمت سرور اورجینال اچ پی | فروش قطعات سرور اچ پی

سرورهای اچ پی با بیش از بیست سال سابقه استفاده در ایران می توان گفت یکی از پر فروش ترین مدل سرورهای اچ پی درایران می باشد.خرید سرور اچ پی بسیار مهم میباشد باید در مورد اورجینال و غیر اورجینال بودن سرور اچ پی حتما صبحت های لازم رو انجام دهید.این سرور ها که میتوان گفت پر فروش آرین مدل سرور hp در ایران می‌باشد دارای انواع مختلف می باشد.که در زیر انواع سرور را بررسی می کنیم؟

 قیمت سرور اچ پی

خرید سرور فیزیکی از ماهان شبکه ایرانیان یکی از ارائه دهندگان سرور های فیزیکی برند های مطرح و موجود در بازار ایران میباشد که میتوان از انها به سرور اچ پی یا سرور دل یا سرور های ایسوز اشاره کرد .امروزه خرید سرور اچ پی به یکی از مناسب‌ترین راه‌حل‌ها برای شرکت‌های بزرگ و کوچک برای برطرف کردن بسیاری ازمشکلات موجود در قسمت های مختلف شرکت خود تبدیل شده است. ازعمده سرورهای فیزیکی به سرور hp اشاره کرد. این سرورها  قوی و قدرتمند اساساً قطعات  سخت‌افزاری فناوری اطلاعات هستند که دارای رم سرور ،‌ هارد سرر، پردازنده‌های سطح بالا در کنار سایر قطعات سرور است و با استفاده از انواع هارد اچ پی  ذخیره‌سازی سرور، قدرت محاسبه و عملکرد بالای سرور hp را در شبکه فراهم میکند. با توجه به  انواع سرور اچ‌پی، و نیز با توجه به نیازمندی شما، باید سروری را انتخاب کنید که با نیاز کسب‌وکار شما همخوانی داشته باشد و بتوانید نیازمندی های خود رو چه در سطح سخت افزاری و چه در سطح نرم افزاری فراهم کند.

قیمت و مشخصات سرور اچ پی

در مورد خرید سرور اچ پی از شرکت های ارائه دهنده ی خدمات سخت افزای که امروزهم زیاد هستند می توانید مشاوره های مطمئن و کارا بگیرید و از انها درخواست کنید که پیشنهادات سخت افزاری سرور اچ پی را به همراه قیمت و مشخصات سرور اچ پی برای شما پیش فاکتور ارائه کنند ما نیز در بخش مهندسی فروش سرور اچ پی خود ضمن گزاشتن زمان های مشاوره های تخصصی با مشتری های و ارائه مشاوره های تخصصی  انها  رو همراهی میکنیم تابهترین انتخاب را برای سازمان خود داشته باشند درست هست که کارشناسان ای تی الان با توجه به سطح علمی خود اکثرا اطلاعات زیادی در مورد سرور و مشخصات سرور اچ پی ای دارند ولی باز هم تیم فنی و مهندس فروش ما تلاش میکند تا جایی که ممکن هست بهترین و با کیفیت ترین دیتا رو در اخیار کارشناسان فنی سازمان های مختلف بگزارد .

 چرا خرید سرور دست دوم اچ پی یا استوک اچ گی

استعلام قیمت سرور hp

یکی از مهم ترین مواردی که در مورد استعلام قیمت سرور اچ پی بدانید که باید مشخصات دستگاه سرور خود را به همراه پارت نامبر های سرور اچ پی در برگه استعلام سرور بگنجانید تا فروشندگان سرور اچ پی با دیدن استعلام های شما بتوانند قیمت بسیار مناسبی برای استعلام قیمت سرور اچ پی شما ارائه بدهند و شما می توانید با مراجعه به سایت mahanshabake.com  و مراحعه به بخش استعلام قیمت سرور اچ پی ای فرم مربوطه را پر کنید و درخواست استعلام سرور خود را برای همکاران شرکت ما ارسال کنید .همچنین شما می توانید با نرم افزارهای مجازی که در سایت هست با تیم مهند سی فروش ما برای استعلام قیمت سرور اچ پی مشورت بگیرید.قیمت سرور اچ پی‌در ماهان شبکه ایرانیان را با سایر جاها مقایسه کنید

قیمت سرور تاور hp

یکی از مهمترین موارد که در خرید سرور اچ پی و قیمت سرور اچ پی و همچنین مشاوره باری استعلام قیمت سرور اچ پی مهم هست قیمت سرور تاور میباشدکه بسیار حساس هست قیمت سرور تاور در بازار بسیار متفاوت میباشد این سرور ها ی تاور که مدل های محدودی هم داری و معمولا بین دو مدل ml350 g10  ,  ml110خلاصه می شود می توانید در مورد این دو سرور تاور که پسند سلیقه های مختلفی میباشد با همکاران ما در ماهان شبکه ایرانیان صبحت کنید .

قیمت سرور تاور به موارد بسیار بسنگی دارد یکی از انها مورد مدل هارد اچ پی شما هست که باید روی این سرور نصب و پیاده سازی شود .اگر سری هارد های بزرگ در این سرور نصب کنید باید سری های ال ال اف خریداری کنید و اگر سری هارد ها کوچک برای سرورتاور خود در نظر دارید باید سری سرور های اس اس اف خریداری کنید .

مشخصات سرور hp

مشخصات سرور hp   را در استعلام قیمت سرور اچ پی خود به صور ت کامل و واضع برای همکاران فروش سرور اچ پی ما بفرستید هر جایی که نمیدانید و فکر میکنید اشتباه هست با همکاران فروش سرور اچ پی ما تماس بگیرید و در مورد هر قیمت سرور اچ پی که مکمن هست مربوط به پردازنده سرور اچ پی هارد سرور اچ پی یا رم سرور اچ پی میباشد سوال کنید و پارت نامیبر های قطعات سرور اچ پی را بصورت دقیق از نرم افزار بولتن یا اینترنت پیدا کنید اگر مدل خاصی شک دارید کافیست در واتز اپ همکاران فروش ما درخواست خود را بفرستید تا با توجه به نیازمندی شما پارت نامبر خاص شما را برای شما پیداکرده و ارسال کنند مشخصات سرور اچ پی در مورد پاور سرور اچ پی بسیار مهم میباشد و میتوانید انواع پاور سرور اچ پی رو در قسمت پاور سایت ماهان شبکه ایرانیان نگاه کرده و همچنین عکس تمام قطعات که ممکن هست در مورد انها شک داشته باشید رو چک کنید و اوکی کنید .در مورد ریل کیت سرور اچ پی هم می توانید بررسی کنید اگر سرور خریداری شده شما نیو و پک اچ پی باشد دیگر نگران چیزی نباشید معمولا ریل کیت های اورجینال هستند و در داخل تمام کارتن های شماموجود هستند.

قیمت سرور g10

جدیدترین سرور hp  موجود در بازار می توانید به سراغ سرور g10 بروید این سرورها که جدیدترین تکنولوِزی موجود دربازار هستند و از بروزترین قطعات سرور اچ پی این جدیدترین پردازنده های سرور اینتل و جدید تر ین رم های سامسونگ و کینگستون با لیبل اچ پی ای  پشتیبانی می کنند.در مورد این سرور ها دومدل سرور dl380 g10  , سرور dl360 g10 پرفروش ترین این سرور ها hpهستند.در مورد خرید سرور HP G10 باید رو ی قیمت سرور اچ پی دقت نکرد با توجه به وجود کالاهای فیک و غیر اصل در بازار بهتر هست کیفیت را برای قیمت سرور G10 در نظر بگیرید.

انواع سرور hp

  • سرور اچ پی دارای دو مدل پر فروش در ایران می‌باشد مدل تاور یا کیس سرور.  و مدل DL یا  رکمونت یا کتابی می‌باشد. که این مدل ها را با همدیگر بررسی می کنیم.
  • سرور ML که می توان سری سرور ML310   ML110   ML350   را نام برد.
  • سری  سرور DL که می توان نمونه های DL380  DL360  DL560   DL580   DL320 را برای انها نام برد.

مدل رکمونت  یا سرور DL سرور hp چیست؟

این مدل سرور اچ پی رو معمولا برای دیتا سنتر ها و جاهایی که نیازمندی رک بالایی دارند خریداری می کنند و البته ارزان تر هم هست .

مدل کیس سرور اچ پی یا تاور سرور hp چیست؟

کیس سرور اچ پی معمولا مثل کیس سرور در اتاق معمولی یا رو ی میز گزاشته می شود و کارایی مثل همه کیس های معملولی دارد ولی برای سرور استفاده می شود قدرت بالاتری دارد و سیستم کولینگ بسیار مناسبی نیز دارد .از مهم ترین سرورهای کیس معروف ML310 G8 ML350 G8 ML350 G10 میتوان نام برد.در مورد قطعات  سرور اچ پی مطالب متقاوتی می توان نوشت اما مدنظر داشته باشید که این قطعات شامل هارد سرور اچ پی - رم سرور اچ پی - مادربرد سرور اچ پی -پاور سرور اچ پی - کش و باطری سرور اچ پی - ریل کیت سرور اچ پی - گدی سرور اچ پی و بسیار از فطعات دیگر که نمیتوان همه اینها را یکجا و در یک مقاله توضبح داد.اما در اینجا و در این بخش دکتر اچ پی سعی کرده هست که با دسته بندی های متفاوت در این زمنیه و تقسیم بندی صحیح این قطعات SERVER HP بتواند انها را درقسمت های مختلف توضیح داده و نسبت به انها مقالات مناسب تری تهیه کند.سرور HP نه فقط از پرفروش‌ترین سرورهای حال حاضر دنیا، بلکه پرچمدار ساخت و عرضه سرور نیز محسوب می‌شود. از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند می‌توان به کیفیت، تنوع و قدرت بالای مدل‌های اچ پی اشاره کرد.

قیمت سرور اچ پی

سرورهای HP دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که در مقایسه با رقبا تبدیل به مزیت‌ آن‌ها می‌شود. این سرور HP توانایی پیکربندی متناسب با نیاز و بودجه کاربر را دارند، از قابلیت High Work Load بهره می‌برد که توان انجام و پردازش حجم زیاد کار را ممکن می‌سازد و به کمک ویژگی‌های Hot Plug و Hot Swap می‌توان در زمان روشن بودن سرور اچ پی هم قطعاتش HP را تعویض کرد.سرورهای HP به شدت انعطاف‌پذیر هستند و به همین دلیل کاربر می‌تواند متناسب با نیازش قطعات آن را ارتقا دهد. این ارتقای فنی قطعات سرور HP منجر به طولانی‌تر شدن عمر سرور HPE هم می‌شود، در حالی که همچنان کیفیت و کارایی خود را حفظ کرده است.سرورهای اچ پی از جهات مختلف به انواع مختلفی تقسیم شده است که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

خرید انواع سرور اچ پی

اگر بخواهیم  سرور HP  را از لحاظ کارایی تقسیم‌بندی کنیم، به صورت زیر می‌توان آن‌ها را دسته‌بندی کرد:

سرور Apollo HP  یا XL: این سرورها وابسته به رک هستند و ایده‌آل برای محیط‌های کاری که در زمینه هوش مصنوعی یا وب هاستینگ فعالیت می‌کنند
سرور HP  Moonshot System که اساسا برای دیتاسنترها طراحی شده است.
سرورهای هیبریدی که HPE ProLiant Easy Connect نیز گفته می‌شوند. 
مدل‌های MicroServer در اندازه‌های کوچک، بی‌سروصدا و مناسب برای کسب‌وکارهای کوچک یا تازه تأسیس
سرور ابری مناسب برای محیط‌های مجازی‌سازی و ابری مانند مدل‌های DL360، BL660c، Synergy480 و …

اگر بخواهیم از جنبه نحوه استفاده کاربران آن را دسته بندی کنیم، می‌توان آن را به سه دسته کلی تقسیم کرد:

- سرور اشتراکی

- سرور VPS
- سرور اختصاصی

خرید سرور اشتراکی:

سرور اشتراکی برای کاربرانی طراحی شده است که حجم استفاده خیلی زیادی از سرور ندارند و به صورت اشتراکی با کاربران دیگر از یک سرور استفاده می‌کنند. این اشتراک منابع شامل پردازنده، فضای ذخیره سازی، پهنای باند و موارد دیگر می‌شود.

سرور VPS:

نسخه گسترده‌تر سرور اشتراکی با منابع اختصاصی‌تر می‌شود سرور VPS که به آن سرور مجازی هم می‌گویند. این نوع از سرور باز هم مناسب کاربرانی با میزان استفاده محدود از سرور اچ پی است و چندان به کار شرکت‌ها یا کسب و کارهای بزرگ نمی‌آید

قیمت انواع سرور HP

قیمت سرور اختصاصی:

زمانی که یک شرکت بزرگ یا فروشگاه آنلاین هستید، مهم است که پردازنده، فضای ذخیره‌سازی، پهنای باند و حتی جایگاه قرارگیری در رک هم مخصوص خودتان باشد. چرا که هیچ محدودیتی برای میزان ترافیک ورودی به وبسایت خود ندارید و باید همواره آماده حجم بالایی از ورودی داده باشید. این جاست که یک سرور اختصاصی به کار می‌آید.از مهم‌ترین ویژگی‌های سرور اختصاصی قابلیت ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری آن است که متناسب با رشد نیازهای شرکت شما می‌تواند قوی‌تر و بهتر شود. همچنین در سرور اختصاصی میزان دسترسی برای مدیریت سرور HP بسیار بالاست و این آزادی عمل در نهایت منجر به بهبود استفاده از سرور می‌شود.شاید تنها چالش درباره سرورهای اختصاصی هزینه بالای استفاده و نگهداری آن باشد که به همین خاطر این گزینه را تنها برای شرکت‌ها و کسب و کارهایی که نیازمند یک شبکه قدرتمند برای پشتیبانی امور خود هستند جذاب و ضروری می‌کند.
سرورهای اختصاصی از نظر سیستم عامل به دو دسته ویندوز و لینوکس تقسیم می‌شوند. لینوکس مناسب زبان PHP و ویندوز هم برای سایت‌هایی است که با ASP طراحی شده‌اند.

اما دسته‌بندی سرورها به اشکال دیگری هم صورت می‌گیرد. رایج‌ترین نوع این تقسیم‌بندی، به صورت زیر است:

- خرید سرور ML: سرور اچ پیمناسب سازمان‌ها یا ادارات کوچک(مثلا شعبه یک بانک یا دفتر پستی)
- قیمت سرور DL: مناسب سازمان‌های متوسط
- سرور Blade: مناسب سازمان‌های بزرگ که دارای دیتاسنتر گسترده هستند(مثل ثبت احوال)

در ادامه به توضیح بیشتر درباره هرکدام از این انواع سرور HP می‌پردازیم.

خرید سرور HP DL

قیمت سرور اچ پی DL

مهم‌ترین و پرفروش‌ترین انواع سرورهای اچ پی که در ایران و جهان به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرورها درون رک به صورت افقی قرار می‌گیرند و از این جهت به آن رکمونت گفته می‌شود. سرور DL از قابلیت‌های مهمی بهره می‌برد که مهم‌ترین آن انعطاف‌پذیری و ارتقای بخش‌های مختلف آن است.

سرور DL همان طور که پیشتر گفته شد، محبوب‌ترین نوع سرور در جهان است و چند مدل آن پرفروش‌ترین سرورهای عرضه‌شده تا کنون محسوب می‌شوند. از معروف‌ترین این مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- سری DL100
- سری DL300
- سری DL500

هرکدام از این سری سرورها انواع مختلفی دارند که مهم‌ترین آن سرور مدل DL380 G8 و سرور DL360 G10 است که به دلیل ویژگی‌های فنی بسیار خوبی که دارند، بیشتر از بقیه سرورها مورد توجه قرار گرفته‌اند و در بسیاری از شرکت‌ها و دیتاسنترهای بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چرا DL360 G8 هنوز سرور پرطرفداری است؟

- قابلیت ارتقای قطعات سرور که باعث می‌شود تا زمانی طولانی بتوان از آن استفاده کرد.
- هماهنگی نرم افزاری با سیستم‌ عامل‌های روز.
- کانفیگ فنی قدرتمند با وجود این که چندین سال از عرضه این سرور می‌گذرد
- تجربه خوشایند شرکت‌ها و سازمان‌ها از که احساس نیاز برای تغییر سرورسرور DL360 G8 را از بین می‌برد.

از بین مدل‌های مختلف سری DL 300، مدل DL 380 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است. DL 380 جزو مدل‌های دو یونیته محسوب می‌شود که در چهار نسل G7، G8، G9 و G10 عرضه شده و با این که همه آن‌ها مشخصات سخت‌افزاری قدرتمندی دارند، سرور DL 380 G10 یک سر و گردن بالاتر از بقیه است.DL 380 G10 از هر جهت جزو بهترین‌هاست. این سرور از دوپردازنده زئون 28هسته‌ای بهره می‌برد و از 3ترابایت رم DDR4 با سرعت 2933 MT/s از نوع NVDIMM پشتیبانی می‌کند. همین مسئله باعث می‌شود تا قدرت و سرعت پردازش همزمان در این سرور به شکل فوق‌العاده‌ای بالا باشند.

سری DL 500 مناسب حرفه‌ای‌ها است و این از 4 پردازنده‌ای که در مدل‌های مختلف DL 500 به کار رفته پیداست. در مدل سرور DL580 که پرفروش‌ترین سرور از سری DL 500 محسوب می‌شود، 48 اسلات DIMM تعبیه شده که هرکدام از آن‌ها تا 128گیگابایت ظرفیت فراهم می‌کند و این نشان از کانفیگ قدرتمند این سرور است.سری DL 500 سرورهای ارزان قیمتی محسوب نمی‌شوند و بیشتر برای شرکت‌هایی مناسب است که حجم پردازش بسیار بالایی دارند و یا کارهای گرافیکی انجام می‌دهند. به همین خاطر در هنگام خرید سرور باید ابتدا مشخص کنید چه استفاده‌ای از آن قرار است انجام دهید.نسل دهم سرور DL580 اساسا برای حجم کاری Business-Critical طراحی شده و به همین خاطر از مشخصات فنی بسیار قدرتمندی برخوردار است. استفاده از پردازنده‌های Intel Xeon سری Scalable که تا 28 درصد کارایی بیشتر را فراهم می‌کند و پشتیبانی از 6 ترابایت حافظه رم با سرعت 2933 مگاهرتز نمونه‌ای از سخت‌افزار قدرتمند DL580 است. این سرور به گونه‌ای طراحی شده که تحت فشار زیاد و زمان‌های طولانی به راحتی کار کند و در این شرایط افت راندمان نداشته باشد.

• اگر بازار هدف کسب و کارتان دیتاسنترهاست، باید از سرورهای DL استفاده کنید.
• در صورتی که دارای رک هستید، طبیعی است که بخواهید از سرورهای رکمونت استفاده کنید.
• مشخصات فنی سطح بالا نیازمند سرورهای قدرتمند و پیشرفته است. سرورهای DL از پردازنده، حافظه و سرعت بسیار بالایی برخوردارند.
• وقتی شبکه‌بندی، مجازی‌سازی و پیام‌رسانی سه نیاز اصلی شرکت شماست، سرورهای DL می‌توانند پاسخگوی این نیاز باشند.
• هنگامی که نیازمند High Performance Computing هستید، بهتر است سراغ سرورهای DL بروید.
• تنوع زیاد در سرور نیازی است که تنها با سرورهای DL برطرف می‌شود.

DL HP 360 GEN9  سرور پرفروش ترین سرور تک یونیت اچ پی

نسل نهم سرور DL360 یک نسخه پیشرفته‌تر از نسل هشتم این سرور است؛ یک سرور تک یونیتی قدرتمند با کارایی فوق‌العاده و به همین خاطر برای پردازش سنگین داده در دیتاسنترها و شرکت‌های بزرگ بسیار مناسب است.
از مهم‌ترین ویژگی‌های فنی سرور DL360 G9 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

- پشتیبانی از ظرفیت حداکثر 3 ترابایت حافظه رم HP
- به کارگیری 5 فن HP استاندارد Redundant در معماری سرور HP که تا 7 فن نیز ارتقا می‌یابد.
- امکان اتصال به ۸ درایو با پشتیبانی از کنترلرهای HPE اکسپندرهای   و سس کارتSmart Array P840ar
- پشتیبانی از هارد درایوهای NVMe، PCIe، SFF، SSD با ظرفیت ۲ ترابایت
- استفاده از ۳ اسلات PCIe
- پشتیبانی از ۱۶ NVdimm با ظرفیت ۸ گیگابایت اچپی (به عبارتی برابر است با ۱۲۸ گیگابایت)

هرچند باید درباره استفاده از حافظه‌های مختلف در این سرور باید به سه نکته مهم اشاره کرد:

1. NVDIMM تنها با پردازنده E5-2600 V4 سازگار است و با سایر پردازنده‌ها کار نمی‌کند.
2. NVDIMM و LRDIMM در کنار هم پشتیبانی نمی شود و این باید مورد توجه قرار گیرد.
3. اگر سوکت پردازنده V3 را به V4 بروزرسانی کنید، از NVDIMM پشتیبانی نمی‌کند.

مدنظر داشته باشید که سرور DL360 8SFF 4LFF+4SSD با پردازنده های 2600 V3,V4 ML

قیمت سرور HP ML

 

سرورهای سری  HP ML در بین بسیاری از شرکت‌های قدیمی محبوبیت فراوانی دارد. مهم‌ترین ویژگی این سرورها ML عدم نیاز به رک و اتاق سرور است و از این رو آن را گزینه بسیار مناسبی برای کسب و کارهای کوچک یا آن‌هایی که از فضای محیطی چندان زیاد بهره نمی‌برند، می‌کند. سرور ML از لحاظ مشخصات فنی هم قدرتمند است و مهم‌تر از همه، قیمت مناسب‌تری هم دارد.
چند نمونه از سرورهای ایستاده عبارت‌اند از:

• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML150 Gen9
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML110 Gen10
• سرور HP مدل ProLiant ML350 Gen10
• سرور اچ پی مدل HPE ProLiant ML30 Gen9

سرور ML350 G10 از پرفروش‌ترین سرورهای اچ پی است که به شدت در میان کسب و کارهای کوچک و متوسط محبوب است. این سرور ML350 G10 ,ML350 G8,ML350 G9از مشخصات فنی فوق العاده‌ای بهره می‌برد و در عین حال وابسته به رک نیست.
مدل ML30 G10 ,ML310G8 از اقتصادی‌ترین سرورهای ML موجود در بازار است. با این که این سرور ML  از قیمت بسیار پایین‌تری در مقایسته با رقبا بهره می‌برد، اما مشخصات فنی خوبی دارد و برای شرکت‌های کوچک ایده‌آل است.
سری ML 100  مثل ML10 ML30 ML350 G8 G9 G10 مناسب کسب و کارهایی است که با چند محیط سر و کار دارند:

• HPC Clusters
• Shared Internet Access
• File And Print
• Networking
• و ...

سرور ML 150 G10  شاید قوی‌ترین سرور سری 100 اچ پی HP باشد؛ منعطف در سخت‌افزار و نرم‌افزار، آن هم در حالی که از قیمت مناسبی در مقایسه با قابلیت‌های فنی که ارائه می‌دهد برخوردار است.این مدل از دو پردازنده پشتیبانی ‌می‌کند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند تا 18 هسته باشد. ML150 از چیپست Intel C610 برای پردازنده‌های E5-2600-V3 و Intel E5-2600V4 استفاده می‌کند که در کنار رم  512گیگابایتی سرعت فوق‌العاده‌ای را حاصل می‌کند.یکی دیگر از بهترین سرورهای سری ML، مدل ML 350 G10 است. جامعه هدف سرور ML 350 G10 دو گروه است؛ دفاتر راه دور شرکت‌های بزرگ و دیتاسنترهای اینترپرایز. در هر دو حالت با حجم بسیار بالایی از پردازش داده و فعالیت‌های سنگین طرف هستیم که نیازمند سروری قدرتمند است.

خرید سرور ML HP برای چه کسانی مناسب است؟

• شرکت‌هایی که می‌خواهند شبکه‌بندی انجام دهند و دسترسی اشتراکی به پرینت، فایل و اینترنت ایجاد کنند.
• افرادی که خواهان حداقل پیکربندی با کمترین میزانی که می‌توان برای شبکه هزینه کرد هستند.
• شرکت‌‌هایی که دفاتر و شعباتی در شهرهای دیگر دارند.
• فرد یا شرکتی که می‌خواهد در زمینه نگهداری سرور حداقل هزینه و انرژی را مصرف کند.
افراد یا شرکت‌هایی که به جای سرور از رایانه استفاده می‌کنند.

سرور   HP Blade چیست؟

قیمت سرور HP Blade

سرورهای سری Blade HP نوع خاصی از سرور HP است که مناسب شرکت‌هایی با حجم کاری زیاد و وظایف خاصی نظیر مجازی‌سازی است. مراکزی که در دورنمای کار خود توسعه می‌یابند و بزرگ‌تر می‌شوند، بهتر است از سری HP Blade استفاده کنند.سرور تیغه‌ای HP به دلیل قدرت بسیار بالای پردازش خود مناسب مجموعه‌های بزرگی است که نیازمند سروری با توانایی پردازش حجم عظیمی از داده است. از آن جا که سرور تیغه‌ای به صورت ماژولار است، قابلیت تعویض بیشتر قطعات بدون خاموش کردن سرور را دارد که این مزیتی بزرگ برای آن است.
دو نمونه از بهترین سرورهای HP Blade عبارت‌اند از:
- HPE BladeSystem C7000 Enclosure:
- HPE BladeSystem C3000 Enclosure

تفاوت‌ نسل 10 سرور HP در مقایسه با نسل 9

- با عرضه پردازنده‌های جدید اینتل، HP نسل دهم سرورهای خود را به آن‌ها مجهز کرد. آمارها نشان می‌دهد که این بروزرسانی باعث شده عملکرد پردازنده‌ها 71 درصد و میزان هسته 27 درصد افزایش داشته باشد که در نوع خود قابل توجه است.- این افزایش عملکرد در بخش‌های دیگر هم اتفاق افتاده و HP تقریبا در تمام بخش‌های سخت‌افزار دگرگونی ایجاد کرده. تا جایی که در بخش حافظه 32درصد، در پهنای حافظه 66 درصد و در هسته‌های پردازنده 14 درصد ارتقای عملکرد داشته است.- HP در نسل دهم سرورها از یک سیستم تنظیم هوشمند استفاده کرده که به کمک آن کاربر بتواند در شرایط مشخصی حجم کاری را افزایش یا کاهش دهد. این باعث می‌شود تا در مصرف انرژی شبکه صرفه‌جویی قابل توجهی صورت گیرد و البته عملکرد بین پردازنده‌ها هم افزایش یابد؛ چیزی که در نسل نهم وجود نداشت.- از آن جا که مسائل امنیتی همواره از بزرگ‌ترین دغدغه‌های کاربران است، HP در نسل دهم سنگ تمام گذاشت و انواع سیستم‌های امنیتی را روی سرورهایش پیاده کرد که از مهم‌ترین آن می‌توان به HPE Secure Compute Lifecycle اشاره کرد که برای محافظت از سیستم عامل و شناسایی ویروس و به طور کلی هر نوع بدافزاری‌ به کار می‌رود.

راهنمای انتخاب سرور و خرید سرور اچ پی

پیش از خرید سرور اچ پی، ابتدا باید چند سوال مهم مطرح کرد:

- آیا فقط بررسی زیر ساخت‌های خود برای خرید سرور اچ پی کافیست ؟
- آیا باید به بررسی نیاز مشتری‌های شرکت در انتخاب سرور اچ پی پرداخت؟
- آیا برای خرید سرور اچ پی می توان به هر فروشگاهی اعتماد کرد ؟
- آیا گارانتی سرور اچ پی توسط هر شرکتی ارائه می گردد و اگر بله، این ضمانت تا چه اندازه معتبر است؟
- آیا سرور اچ پی خریداری‌شده برای بازه زمانی بیست و چهار ساعته مناسب است ؟
- از چه نرم‌افزارهایی برای کارهای شرکت قرار است استفاده کنید؟ مدل‌های مختلف سرور سازگاری متفاوتی با بعضی نرم‌افزارها دارند و بعضا سرورها از نرم‌افزارهایی اختصاصی در بخش مثلا امنیت خود بهره می‌برند. این که بدانیم در بخش نرم‌افزار به چه سمت و سویی می‌رویم، در انتخاب سرور مناسب موثر است.
- چند کاربر قرار است به شبکه وصل شوند؟ نکته مهمی که در این باره وجود دارد، این است که نباید تنها به شرایط فعلی مجموعه خود فکر کنید. بلکه علاوه بر مشخص کردن تعداد کاربرهای فعلی، با نگاه به آینده باید پیش‌بینی کنید که چه تعداد کاربر جدید قرار است به مجموعه اضافه شوند. ظرفیت اتصال تعداد کاربران به شبکه در سرورهای مختلف متفاوت است و اگر یک شرکت در حال توسعه هستید که در دورنمای خود قرار است بزرگ‌تر شوید یا دفاتر نمایندگی راه دور داشته باشید، بهتر است از یک سرور قدرتمند با ظرفیت بالای اتصال کاربر استفاده کنید.
- چه میزان فضای ذخیره‌سازی برای دیتا نیاز دارید؟ پردازش دیتا تا چه اندازه باید سریع باشد؟ حجم پردازش چقدر است و پردازنده‌ها باید تا چه اندازه قدرتمند باشند تا از پس آن بر آیند؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند در تعیین کانفیگ مورد نظر موثر باشد و در نتیجه بتوان سروری را انتخاب کرد که بتواند از این کانفیگ بهره‌مند شود.

خرید سرور اچ پی


اولین سوال در خرید سرور اچ پی این است که زیرساخت شبکه‌ای که شرکت می خواهند از آن استفاده کند، روی چه پلتفرمی بنا شده؛ این که آیا سیستم‌های پرسنل همه ویندوزی است یا از لینوکس و مجازی‌سازی نیز استقاده شده. همچنین باید در نظر بگیریم که در این پروسه خرید سرور اچ پی فقط شرکت و ساختمان دفتر مرکزی درگیر خواهد بود یا شعبات مختلف نیز متاثر از دفتر مرکزی هستند.
بسیاری از سرورهای نسل هشتم اچ پی با این که دیگر تولید نمی‌شوند و مدل‌های جدیدتر آن‌ها در بازار عرضه شده، همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرند و حتی به شکل کارکرده با قیمت بسیار مناسب خرید و فروش می‌شوند. اصلی ‌ترین دلیل این اتفاق انعطاف‌پذیری این سرورها و قابلیت ارتقای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری این سرورهاست. بنابراین با شناخت درست از انواع سرورهای HP و متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، می‌توانید یک سرور خوب خریداری کنید و تا مدت طولانی از آن استفاده کنید با جمع بندی درباره این سوالات می‌توانیم دید بهتری نسبت به خرید سرور اچ پی داشته باشیم.

سرور کارکرده HP

چرا سرور کارکرده می‌خریم؟ اصلی‌ترین دلیل مسلما شرایط اقتصادی است. سرورهای نسل جدید بنا به دلایلی چون افزایش قیمت ارز یا پیشرفت فنی سرورها هزینه بالایی دارند و این شاید برای یک شرکت کوچک یا متوسط مقرون به صرفه نباشد.حتی بسیاری از شرکت‌های بزرگ هم تمایلی به خرید مدل جدید سرور ندارند و آن را هزینه‌ای اضافی می‌دانند. چرا که ممکن است آن چه شرکت مذکور از یک سرور نیاز دارد، مدل مثلا نسل هفتم یا هشتمی سرورهای DL برطرف کند. بنابراین خرید مدل گران قیمت جدید غیر ضروری است.
بعضی از مدل‌های سرور اچ پی با وجود گذشت سال‌ها از عرضه آن‌ها و وجود مدل‌های جدیدتر، همچنان پرطرفدار هستند. به طور مثال سرور DL380 G8 که در زمان خود پرفروش‌ترین سرور جهان شده بود، هنوز جایگاهی دست نیافتنی دارد و با این که تولید آن توسط HP متوقف شده، بسیاری از کمپانی‌ها از این سرور استفاده می‌کنند. راز موفقیت سرورهایی نظیر DL380 G8 در انعطاف‌پذیری بسیار بالای آن است. این بدین معناست که سرور توانایی ارتقا از لحاظ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را داراست و در صورتی که بتوان یک DL380 G8 کارکرده، اما سالم یافت، با ارتقای بخش‌هایی از آن می‌توان به خوبی از سرور استفاده کرد.اهمیت خرید از نمایندگی سرور اچ پی این جا هویدا می‌شود. در فروشگاه‌های غیر معتبر این امکان وجود دارد که سرور کارکرده را به عنوان سرور نو به فروش برسانند، یا سرور کارکرده‌ای که آسیب دیده و عمر زیادی برایش باقی نمانده را تحت عنوان کارکرده در حد نو بفروشند. در حالی که فروشگاه نمایندگی اچ پی با تضمین اصل بودن کالا این نگرانی را برطرف می‌کند.

پیکربندی سخت افزار و نصب سیستم عامل در سرور اچ پی

استقرار راه حل HPE Small Business Solution نسبتاً ساده است و پیروی از این چهار مرحله که در ادامه به آن می‌پردازیم، می‌تواند در آماده سازی قبل از استقرار موثر باشد.

استقرار روان

• برای انتخاب یکی از چهار روش راه‌اندازی کنترلر RAID برنامه ریزی کنید:
یکی از مواردی که در خرید سرور اچ پی باید مدنظر داشته باشید، نحوه ریدبندی سرور است. درباره این که رید بندی چیست و چه کاربردهایی دارد، در مقاله‌ای تحت همین عنوان در بلاگ سایت مفصل توضیح داده شده که می‌توانید مطالعه کنید.
Rapid Setup (ادغام شده با Intelligent Provisioning نسخه 3.31) آخرین ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای HPE ProLiant Gen10 300 و مدل‌های بالاتر پیاده سازی شده است. این ویژگی زمان مورد نیاز برای استقرار سرور را تا حد زیادی کاهش می‌دهد، پیکربندی اولیه را ساده می‌کند و کنترلر و درایو دیسک و نصب سیستم عامل را از حالت دستی به حالت خودکار تبدیل می‌کند. HPE این روش را برای اکثر مشاغل کوچک توصیه می‌کند.
نکته‌ای که باید از آن اطمینان حاصل کنید، این است که سرور شما دارای سیستم عامل HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.31 باشد و اگر می‌خواهید سیستم عامل را ارتقا دهید، لازم است قبل از ادامه مراحل نصب شرح داده شده در ادامه را در نظر داشته باشید.
البته در خرید سرور اچ پی مدنظر داشته باشید که سری سرورهای ProLiant MicroServer Gen10 دارای تامین هوشمند نیست و بنابراین نمی‌تواند نسخه یکپارچه Rapid Setup را داشته باشد. با این حال می توان آن را با استفاده از راه اندازی سریع مبتنی بر USB پیکربندی کرد.
راهنمای کاربر در support.hpe.com و راهنمای نصب و پیکربندی نرم افزار راه اندازی سریع HPE برای پیکربندی فضای ذخیره‌سازی و سیستم عامل را روی MicroServer Gen10 نصب کنید.
Rapid Setup مستلزم آن است که نرم افزار نصب Microsoft Windows یک نسخه ارزیابی یا MSDN نباشد. زیرا این نسخه‌ها دائماً توسط مایکروسافت به‌روزرسانی می‌شوند و ممکن است در صورت نصب با RSS، اجزای لازم برای راه‌اندازی صحیح را نداشته باشند.
در صورت استفاده از یک ارزیابی یا نسخه MSDN، در صفحه اولیه پس از فشار دادن F10 در هنگام راه‌اندازی، Intelligent Provisioning را انتخاب کنید، نه Rapid Setup.
نرم افزار SMB Setup نسخه اولیه ویژگی راه‌اندازی خودکار است که در سرورهای سری HPE ProLiant Gen10 300 و زیر این بخشی از HPE Intelligent Provisioning نسخه 3.30 می‌باشد که توسط HPE Intelligent Provisioning 3.31 جایگزین شده است. HPE اکیداً به‌روزرسانی سرورهای قدیمی‌تر HPE ProLiant Gen10 300 و سری‌های پایین‌تر را توصیه می‌کند. راه اندازی سریع (بر اساس USB) پیشرو مبتنی بر USB برای راه اندازی SMB یکپارچه است.

قیمت انواع مختلف سرورهای HPE

پیکربندی دستی: در برخی موارد (مانند هنگام استقرار سرور Microsoft Storage Spaces Direct) ممکن است نخواهید یک تنظیم خودکار را انتخاب کنید. تنظیم دستی کنترلر اولیه و پیکربندی درایو دیسک با استفاده از یکی از آنها امکان پذیر است.
برای نصب ویندوز سرور موارد زیر را قبل از خرید سرور اچ پی در نظر بگیرید :
برای منبع فایل های نصب Microsoft Windows Server 2016 یا 2019 برنامه ریزی کنید که می تواند به صورت زیر قرار گیرد:

- در رسانه‌های فیزیکی مانند درایو فلش USB یا DVD
- در یک پوشه مشترک در شبکه (توجه: برای دریافت تنظیمات آدرس IP از طریق DHCP به پورت شبکه iLO نیاز است)
- برای تنظیمات میزبان اولیه سیستم عامل برنامه ریزی کنید.

بسته به محیط هدف ممکن است لازم باشد موارد زیر را بدانید:

- نام میزبان
- آدرس IP میزبان (اگر به صورت پویا از طریق DHCP تخصیص داده نشده باشد، در اکثر موارد یک آدرس IP ثابت برای سرورها توصیه می‌شود)
اطمینان حاصل کنید که زیرساخت شبکه محلی (LAN) برای افزودن سرور آماده است که ممکن است شامل موارد زیر باشد:
- اکتیو دایرکتوری
- سرویس نام دامنه (DNS—آدرس IP سرور DNS را در صورت عدم استفاده از DHCP بدانید)
- آدرس های IP عمومی و خصوصی و محدوده شبکه (DHCP)
- اتصال به اینترنت (در صورت عدم استفاده از DHCP آدرس دروازه پیش فرض را بدانید)
تمام موارد بالا صرفا مفاهیمی هست که باید با حضور نفر فنی در شرکت شما انجام پذیرد.
مسئله بعدی برای خرید سرور اچ پی فضای ذخیره‌سازی این سرورها است.
سرورهای HPE ProLiant قادر به پیکربندی‌های مختلف فضای ذخیره‌سازی هستند. این راهنمای استقرار بر روی چند استاندارد تمرکز دارد؛ پیکربندی هایی که در راه حل های کسب و کار کوچک HPE مشترک هستند که معمولاً عبارتند از:
1. یک جفت درایو حالت جامد (SSD) یا هارد دیسک (HDD) با ظرفیت کم برای حجم بوت
2. مجموعه جداگانه‌ای از هارد دیسک‌های با ظرفیت بالا برای ذخیره‌سازی داده‌ها و برنامه‌ها
3. یک کنترلر آرایه هوشمند HPE برای مدیریت و ایمن‌سازی حجم‌های RAID
پیکربندی معمولی Smart Array Controller این است که یک حجم RAID 1 از دو SSD/HDD کم ظرفیت و یک RAID 1 ایجاد کند.
4. حجم RAID 5 یا RAID 6 از HDD/SSDهای با ظرفیت بالا (RAID 1 برای دو HDD/SSD؛ RAID 5 برای سه یا بیشتر HDD/SSD؛ یا RAID 6

مراحل کانفیگ یک سرور

• شاسی: قبل از همه چیز، باید ابتدا نیازهای سازمان یا شرکت خود را مشخص کنید و سپس متناسب با بودجه‌ای که در اختیار دارید، یکی از انواع سرورهای HPE را انتخاب کنید.

در انتخاب شاسی جزییات اهمیت زیادی دارند. مثلا اگر می‌خواهید از سری سرور رکمونت انتخاب کنید، باید به میزان فضای خالی که بر روی رک می‌توان به سرور اختصاص داد دقت کرد. بدین صورت می‌توان مشخص کرد سرور تک یونیتی لازم است یا چند یونیتی. اگر هم که رک ندارید، از سری سرورهای تاور(سری ML) می‌توان استفاده کرد.
• پردازنده:
مرحله دوم کانفیگ سرور، انتخاب پردازنده است. باید ببینیم نیاز سرور و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم چقدر است تا اقدام به خرید سی پی یو چندهسته‌ای کنیم. اهمیت این موضوع بدین خاطر است که از مهم‌ترین عوامل کیفیت و سرعت شبکه پردازنده سرور است.
• مموری: مموری یکی دیگر از قطعات مهم در تعیین سرعت شبکه است. بهتر است تعداد زیادی مموری با حجم کم استفاده شود تا پهنای باند انتقال اطلاعات به مموری‌ها افزایش یابد.
• Raid Controller: پیش از انتخاب یک رید کنترلر، باید دو سوال اساسی پرسید:
آیا سرور با استوریج خارجی دارد یا نه؟ اگر بله، باید از ریدکنترلرهایی استفاده کرد که دارای پورت اکسترنال هستند.
چه تعداد درایو روی سرور قرار خواهیم داد؟ اگر از ظرفیت مجاز سرور بیشتر باشد، باید از SAS Expander استفاده کرد.
• درایو: درایو SSD یا HDD؟ باید مشخص کنیم کدام یک از این دو مدل اصلی درایو مناسب نیاز ماست. چیزی که در این بخش بسیار مهم است، سازگاری اینترفیس درایو با نوع سرور است. همچنین اندازه درایو هم با شاسی سرور ارتباط مستقیمی دارد.
Power: با استفاده از نرم افزار Power Advisor شرکت HP برق مورد نیاز سرور را مشخص کرده و متناسب با آن Power مورد نیاز برای سرور را انتخاب می‌کنیم.

چه عواملی روی قیمت سرور HP تاثیر می‌گذارد؟

عوامل بسیاری در خرید سرورهای اچ پی وجود دارد که شما مجبور هستید قبل از خرید در مورد قیمت سرور اچ پی نیز اطلاعات کسب کنید. تنوع محصولات موجود در دسته بندی سرور HP بسیار زیاد است، بنابراین وقتی شما از قیمت سرور اچ پی صحبت می‌کنید تنها قیمت یک نوع کالا را نمی‌گیرید. قیمت سرور HP و فاکتور قیمت سروری که به شما داده می شود شاید مایحصل جمع کردن قیمت کلی قطعات سرور می شود که در آخر رقمی درشت به‌نام قیمت سرور اچ پی از آن در می‌آید.

چرا قیمت سرور HP تا این حد مهم است؟

در تمام مراحل کار خرید سرور اچ پی از شما به عنوان نماینده‌ کارفرما یا مشتری طرف حساب شرکت فروشنده نام برده می‌شود.در مورد یک خرید سرور اچ پی مثال عملی می‌زنیم:
کارفرما از شما به عنوان نفر فنی مجموعه خود یا کسی که با ساختار شبکه زیر ساخت و یا IT مسلط هستید برای خرید یک سرور اچ پی کمک می‌خواهد یا اصلا شما به عنوان مدیر فنی شرکت و سازمان خود نیازمندی خود را برای خرید سرور اچ پی به کارفرما یا مدیر عامل سازمان اعلام می‌کنید.در صورتی که درخواست شما توسط مدیران ارشد سازمان حتی برای بررسی قبول شود، از شما پیش فاکتور خرید سرور اچ پی درخواست می‌شود. در این فاکتور قیمت سرور اچ پی و شاید قیمت تمام قطعات سرور از قیمت رم سرور ، قیمت هارد سرور اچ پی ، قیمت پاور سرور اچ پی ، قیمت مادربرد ، قیمت تک تک اجزا مشخص شده باشد و کارفرما بر اساس قیمتی که در پیش فاکتور سرور اعلام شده تص