ضرورت وجود هارد دیسک برای راه اندازی سرور اچ پی تجاری ضروری است یعنی واجب هست و حتما برای اینکه بتوانید یک سرور اچ پی مناسب تهیه و بکار بگیرید باید روی سرور خود هارد تعبیه کنید و یا از استوریج استفاده کنید که انهم باز داستان های خاص خودش را دارد که در مقاله های مربوط به استوریج در مورد ان صحبت خواهیم کرد.

هارد دیسک امروزه بخشی از کامپیوتر است که دست کم گرفته شده است. اگرچه این یکی از اصلی‌ترین چیزهایی است که برخی از واحدهای رایانه را در حال اجرا نگه می‌دارد، اما افراد زیادی واقعاً به آن توجه نمی‌کنند.

اما به هر حال HDD Caddy 2.4t چیست؟ و چرا دست کم گرفته شده است؟

هارد دیسک Caddy چیست؟

این کدی  یک پوشش مخصوص برای هارد یا SSD است. برای ایمن سازی هارد دیسک ها یا SSD ها در دستگاه شما استفاده می شود. همچنین به عنوان محفظه ای برای دستگاه های ذخیره سازی اضافی که ممکن است بخواهید به رایانه یا تنظیمات شبکه خود اضافه کنید، عمل می کند.

یک هارد دیسک معمولا از آلومینیوم با یک قاب پلاستیکی در داخل آن ساخته می شود که می توانید یک هارد دیسک 2.5 اینچی یا SSD را نصب کنید. داخل این قاب پلاستیکی یک آداپتور دارد که هارد یا SSD را با کانکتور داخل لپ تاپ پی سی یا سرور  شما متصل می کند.

البته اگر شما هارد 2.5 اینجی یا اس اس دی بخواهید روی سروراچ پی  خود نصب کنید نیازمند یک کدی دور هارد خواهید بود که روی سرور های اچ پی حتما به این کدی های اختیاج دارید و اگر می خواهید هارد 3.5 روی سرور خود نصب کنید باید کدی 3.5 برای هارد خود خریداری کنید که این کدی دور هارد شما پیج می شود تا در جای خود داخل سرور اچ پی محکم شود.

مزایای استفاده از هارد دیسک برای لپ تاپ یا راه اندازی سرور کسب و کار شما

یک  کدی  دارای ابعادی برابر با هارد دیسک یا درایو نوری شما است. این اندازه به شما امکان می دهد آن را به طور کامل در لپ تاپ خود قرار دهید یا به راحتی آن را به تنظیمات سرور خود اضافه کنید.

 

این جزء کوچک مفید در قسمت بیرونی لپ تاپ یا کامپیوتر شما قابل توجه نیست. بنابراین، به شما کمک می‌کند که افزونگی ایجاد کنید و داده‌های خود را بدون تأثیر بر تحرک یا قابل حمل بودن دستگاهتان ایمن نگه دارید.

این به شما کمک می کند تا ظرفیت ذخیره سازی را به لپ تاپ یا سرور خود اضافه کنید بدون اینکه یک USB خارجی یا هارد اکسترنال بیرون بیاید.

 

در اینجا مزایای دیگری وجود دارد که یک هارد دیسک را برای لپ تاپ یا راه اندازی سرور کسب و کار شما ضروری می کند:

فضای ذخیره اضافی دریافت می کنید.

اگر به فضای ذخیره‌سازی اضافی برای لپ‌تاپ یا سرور خود نیاز دارید، می‌توانید از یک هارد دیسک به عنوان آداپتور استفاده کنید تا بتوانید دستگاه‌های ذخیره‌سازی اضافی خود را نصب کنید. صرف نظر از اینکه برای لپ تاپ یا سرور شما باشد، یک هارد دیسک نمای بیرونی تمیز تر و بهتری  را حفظ می کند و در عین حال به ظرفیت ذخیره سازی بیشتر کمک می کند.

یک شکل جالب تر و شکیل تر به سرور اچ پی شما میدهد.

 

هنگامی که هارد دیسک خود را روی لپ تاپ یا سرور خود نصب کردید، به درایو نصب شده روی آن دسترسی خواهید داشت. به عنوان مثال، اگر یک هارد دیسک 1 ترابایتی را در داخل هارد دیسک نصب کنید، فضای ذخیره سازی بیشتری خواهید داشت.

نصب هارد 2.4 ترابایت اچ پی روی سرور dl380 g10

شما می توانید بسیاری از کارها را با فضای ذخیره سازی اضافی در محل انجام دهید. می توانید فایل هایی مانند موسیقی، فیلم، اسناد، برنامه ها و بازی ها را در دیسک ذخیره سازی جدید خود ذخیره کنید. اما مطمئناً، برای یک تجارت، به معنای فضای بیشتری برای فایل های شرکت شما و پشتیبان گیری از آنها است.

نصب هارد 2.4 ترابایت اچ پی روی سرور dl380 g10

می توانید هارد دیسک اضافی خود را برای راه اندازی سیستم عامل دوم نیز تنظیم کنید. این به شما بستگی دارد که چگونه می خواهید از فضای اضافی خود استفاده کنید. اما فقط برای اینکه بدانید، یک هارد دیسک همه این گزینه ها را در اختیار شما قرار می دهد.

این هارد دیسک شما را محافظت می کند.

 

یک هارد دیسک نه تنها به عنوان یک آداپتور برای دستگاه های ذخیره سازی اضافی شما عمل می کند، بلکه از محافظت از هارد دیسک های شما نیز اطمینان می دهد.

 

اگرچه محافظت در برابر جرایم سایبری باید در اولویت باشد، اما باید مطمئن شوید که هر یک از سخت افزارهای شما نیز محافظت می شود. یک جعبه هارد دیسک از درایوهای هارد دیسک شما در برابر آلودگی و آسیب های خارجی محافظت می کند و در عین حال آنها را در جای خود نگه می دارد.

عملکرد را بهبود می بخشد.

 

از آنجایی که یک هارد دیسک برای اتصال دستگاه‌های ذخیره‌سازی اضافی مانند HDD و SSD استفاده می‌شود - به لپ‌تاپ یا سرور شما کمک می‌کند سرعت خواندن و نوشتن بسیار بالاتری داشته باشد. سرعت خواندن و نوشتن بیشتر به معنای عملکرد بهتر است.

این لپ تاپ شما را قابل حمل نگه می دارد.

 

البته، سرور شما باید در جای خود بماند-- اما اگر قصد دارید از هارد دیسک خود با لپ تاپ خود استفاده کنید، می توانید دستگاه خود را قابل حمل نگه دارید.

 

همانطور که قبلاً ذکر شد، یک جعبه HDD می‌تواند درست در لپ‌تاپ شما قرار بگیرد، بنابراین به سیم‌های خارجی اضافی یا اتصالات آویزان برای فضای دیسک اضافی نیاز نخواهید داشت.

خط پایین

 

هارد دیسک دقیقاً یک دیسک ذخیره سازی نیست، اما آداپتوری است که به لپ تاپ یا سرور شما اجازه می دهد تا به هارد دیسک های اضافی شما متصل شود.

 

بسته به تنظیمات خود، می‌توانید به سادگی از آن برای اهداف ذخیره‌سازی فایل و داده استفاده کنید یا می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که بتواند به عنوان دیسک راه‌اندازی دوم عمل کند.

قیمت کدی سرور اچ پی برای هارد اچ پی 2.4 ترابایت

 

می‌توانید با کمک یک هارد دیسک افزونگی ایجاد کنید، زیرا شما را به فضای بیشتری برای پشتیبان‌گیری از داده‌هایتان متصل می‌کند. همانطور که می بینید، مزایای زیادی برای داشتن یک هارد دیسک caddy وجود دارد - و این یک جزء ضروری برای هر لپ تاپ تجاری یا سروری است که می خواهد تجربه ذخیره سازی ایمن تر و بهتری داشته باشد.