ویژگی های یک هارد HPدیسک مناسب

اگر شما هم به دنبال یک  هارد HP مناسب و خوب هستید این گزارش را تا انتها بخوانید تا بر اساس نیازتان انتخاب کنید.

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران ، امروزه حجم برنامه ها و اطلاعات بسیار زیاد شده است هارد HP  به طوری که برای جابه جایی اطلاعات دچار مشکل می شویم. در حال حاضر حافظه های فلش با ظرفیت بالاتر از eh028  هارد HP گیگابایت پیدا نمی شود و از قیمت بالایی هم ظرفیت های 8 گیگابایتی برخورد دارند. وسایل ذخیره سازی همانند DVD ها هم به همان ظرفیت چها گیگابایتی قناعت کرده اند. جالب است بدانید ، از فناوری های جدید چون Blu-Ray و یا HD DVD نیز خبری نیست. بنابراین بهترین گزینه برای انتقال قایل های حجیم هارد HP دیسک های قابل حمل هستند.پس با همراه باشید تا یک هارددیسک هارد HP مناسب را به شما معرفی کنیم.

هارددیسک هارد HP  مناسب چه ویژگی هایی دارد؟!


● انواع هارد HP دیسک اکسترنال:


هارد HP دیسک های اکسترنال به دو دسته ی Portable , External تقسیم بندی می شود. هارد HP دیسک های External بیشتر برای ذخیره سازی اطلاعات و محلی برای نگهداری و پشتیبان گیری از آنها مورد استفاده قرار می گیرند و چندان از آن ها بهارد HP رای انتقال اطلاعات ، در دفعات زیاد استفاده نمی شود. (به دلیل وزن و اندازه بزرگ) ، در عین حال ظرفیت های بزرگ و سرعت اتنقال بالا تنها در این رده وجود دارد. در نقطه ی مقابل هارد HP دیسک های Portable یا قابل حمل وجود دارند که اندازه کوچکی دارند و معمولا از طریق پورت USB2.0 به کامپیوتر متصل می شوند.


● مزیت هارد HP دیسک اکسترنال:

هارد HP دیسک های قابل حمل یا خارجی ساختاری کامل شبیه به هاردهای معمولی دارند. یعنی ا هارد HP طلاعات بوسیله ی هد ثابت روی پلاترهای چرخان ذخیره و یا خوانده می شود. اما به هارد HP دیسک های اکترنال ضمیمه های دیگری نیز اضافه شده است که آن ها را از هاردهای معمولی متمایز می کند.


هارددیسک  هارد HP مناسب چه ویژگی هایی دارد؟!● محافظت از اطلاعات هارد HP :

هاردهای معمولی چون در داخل کیس نصب می شوند و در یک جای ثابت قرار می گیرند هیچ محافظی در برابر ضربه و شوک وارده ندارند. پس کافی است که ضربه ای به آنها وارد شود تا اطلاعات هارد HP از دست برود. ولی در هارد HP دیسک های قابل حمل، هارد HPدیسک کاملا در داخل یک محیط ضد ضربه قرار گرفته است که می تواند باعث دفع اکثر ضربه های ناخواسته شود. به خاطر همین است که از این نوع هارد HP ها در وسایل قابل حمل مانند گوشی های موبایل هم استفاده می شود.● اتصال ساده و راحت: 

برخلاف هارد HP دیسک های معمولی که نصب آن ها درد سر زیادی دارند، اتصال هارد HP دیسک های قابل حمل تنها با یک کابل برقرار می شود. بر انتقال هم از رابط هایی مانند Firwire 400 , USB2.0 و جدیدا هم ESATA، استفاده می شود که در برخی از مدل ها حتی دو نوع بورت ارتباطی وجود دارد تا امکان رد و بدل اطلاعات با هر نوع کامپیوتری مهیا باشد. نکته دیگر امکان هارد HP HotPLUG است که برای اتصال و قطع کردن هارد HP نیازی به خاموش کردن سیستم ندارید.هارددیسک هارد HP مناسب چه ویژگی هایی دارد؟!● انتقال بی دردسر اطلاعات: هارد HP  

همراه بسیاری از این نوع هارد HP دیسک ها نرم افزارهایی هم برای پشتیبان گیری و یا انتقال سریع اطلاعات استفاده می شود. در برخی از مدلها هم امکان پشتیبانگیری خودکار تنها با فشار یک دکمه هم وجود دارد.


● رمز نگاری اطلاعات:هارد HP

در بسیاری از هاردها امکان حفاظت از اطلاعات وجود دارد. یعنی اینکه اطلاعات به صورت کد شده در داخل هارد HP دیسک ذخیره می شوند تا شخص دیگری در صورت دسترسی به آنها نتواند از اطلاعات شما سوء استفاده کند.تبصره : 

پیش از هر کاری نیاز خود را تعیین کنید: ذخیره سازی اطلاعات روی یک مدیای خارجی یا انتقال اطلاعات به دفعات زیاد بین کامپیوترهای مختلف.


● ظرفیت:

 ظرفیت هارد HP دیسک مهم ترین پارامتر در تعیین قیمت آن است. شما می توانید مدل هایی از 10 گیگابایت تا یک ترابایت را انتخاب کنید. و این بستگی به شما و بودجه ی شما دارد که چه ظرفیتی انتخاب کنید.هارد HP


● سرعت چرخش و میزان بافر:

سرعت چرخش هارد HP دیسک ها که با واحد دور در دقیقه (LPM) بیان می شود، نشان دهنده ی میزان و سرعت انتقال اطلاعات است که به طور معمول این میزان در حدود 7200 دور در دقیقه و یا 5400 دور است. که طبیعتا هر چه از این میزان بیش تر باشد سرعت تبادل اطلاعات هم بیش تر خواهد بود.

میزان بافر هم از 2 تا 16 مگابایت متغیر است هارد HP که هر چه این میزان بیش تر باشد بهتر است. اما بدانید که بافر تاثیر خیلی زیادی در روند کار هارد HP ندارد.


● نوع رابط:

در حال حاضر هارد HP دیسک های اکترنال با پورت های Fire wire , USB2.0 به  هارد HP وفور در بازار موجودند. پورت Esata هم به تازگی در برخی از هاردها تعبیه شده است. اگر عمومیت برای شما اهمیت دارد بهترین انتخاب USB2.0 است که البته سرعت کمتری نسبت به دو پورت دیگر دراد Firewire هارد HP سرعت انتقال اطلاعات خوبی دارد ولی روی هر کامپیوتری هارد HP  نیست.


اندازه هارد HP 

این مسئله هم ممکن است برای افرادی اهمیت داشته باشد. هر چند مدل های کوچک تر امکانات محدود تری دارند همانند تنوع در پورت ها و سرعت پایین تر و حجم کمتر، اما این مسئله در کنار وزن کمتر و قابلیت حمل راحت تر، شاید قابل چشم پوشی باشد.

هارد HP