IBM بزرگ‌ترین فروشنده سرور

0 3
IBM سرور

IBMبزرگ‌ترین فروشنده سرور در دنیا شناخته شد.

درآمد IBM در فصل نخست سال جاری میلادی از فروش سرورها در بازار جهانی رشد ۱/۲۲ درصدی داشت و بر این اساس این شرکت توانست رقیب سرسختی چون اوراکل را پشت‌سر بگذارد.

به گزارش ایتنا از همکاران سیستم درآمد کلی بازار جهانی سرورها به‌جز سرورهای مبتنی بر فناوری x۸۶ از جمله سیستم‌های Unix رشد ۳/۱۲ درصدی را در این دوره زمانی پیش‌روی خود داشت که البته در همین مدت فروش سرورهای مبتنی بر سیستم‌های عامل ویندوز و لینوکس مبتنی بر تراشه‌های استاندارد موجود در بازار با رشد ۱/۱۰ درصدی مواجه شدند.IBM سرور

شرکت IDC در گزارش جدید خود توضیح داد که درآمد شرکت IBM ، به عنوان دومین فروشنده سرور در دنیا، طی فصل نخست سال جاری میلادی از این بازار ۵/۳ میلیارد دلار محاسبه شد که در این لیست پس از شرکت HP قرار می گیرد.

البته لازم به ذکر است که در این دوره زمانی رشد فروش سرورهای IBM از فروش محصولات HP به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سرور در دنیا بیشتر بود.
شرکت HP در این دوره زمانی موفق به افزایش ۸/۱۰ درصدی درآمدهای خود از فروش جهانی سرورها شد.سرور IBM

«راد آدکین» مدیر مرکز سیستم‌ها و فناوری شرکت IBM در این مورد توضیح داد که این روزها شرکت‌ها و سازمان‌ها با حجم وسیع‌تری از اطلاعات مواجه هستند و همین مسئله آنها را مجبور کرده است که به سمت نسل جدید سرورها رو بیاورند.

البته باید مدنظر داشته باشد علت اصلی که سرور های IBM در ایران از استقبال خوبی برخوردار نیستند نبود پشتیبانی و گارانتی از این سرور ها میباشد و باید مدنظر داشته باشید